Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży „TĘCZA” zostało zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym w dniu 10 maja 2011 roku. Pomysłodawcą i inicjatorem tego przedsięwzięcia przy ogromnym wsparciu i przychylności Pani Dyrektor Alicji Kwiatosz był Pan Marcin Zalewski – wychowawca pracujący w naszym Centrum.

Stowarzyszenie „TĘCZA” zostało powołane celem udzielania pomocy i wsparcia wychowankom Domu Dziecka w Krasnymstawie. Do zadań tejże organizacji należy między innymi: wspieranie rozwoju, kształtowanie osobowości oraz wyrównywanie szans życiowych dzieci i młodzieży w tym niepełnosprawnych, oraz działanie na rzecz zapobiegania ich marginalizacji, prowadzenie działalności edukacyjnej, opiekuńczej oraz wychowawczej wobec dzieci i młodzieży, udzielanie pomocy w sytuacjach kryzysowych dzieciom, młodzieży oraz ich rodzinom, prowadzenie działalności profilaktycznej wobec występujących zagrożeń patologią społeczną, poszukiwanie rodzin adopcyjnych lub zastępczych dla dzieci przebywających w domu dziecka, prowadzenie działalności przeciwdziałającej powstawaniu bezrobocia wśród młodzieży opuszczającej dom dziecka, udzielanie pomocy rodzicom i wychowawcom w rozwiązywaniu problemów opiekuńczych i wychowawczych, udzielanie pomocy w leczeniu i rehabilitacji dzieci chorych oraz pokrzywdzonych, rozwijanie międzynarodowej współpracy młodzieży, rozwijanie twórczości i kreatywności dzieci i młodzieży, wspieranie dzieci i młodzieży szczególnie uzdolnionej, rozwijanie idei wolontariatu.

Pierwszym ważnym sukcesem naszej „TĘCZY” było pozyskanie środków od krasnostawskich przedsiębiorców, którzy przeznaczyli fundusze na sfinansowanie naszym dzieciom wyjazdu na pielgrzymkę rowerową do Częstochowy. Chociaż wychowankowie uczestniczyli w tej pielgrzymce już po raz czwarty, to w tym roku po raz pierwszy pod patronatem naszego Stowarzyszenia. W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim darczyńcom za tak cenną pomoc. Dzieciom zakupione zostały kolejne rowery, artykuły żywnościowe, chemiczne, leki i opatrunki.

Jesteśmy ogromnie wdzięczni za to, że są osoby i instytucje, które rozumieją potrzeby innych i chcą wspierać działalność takich placówek,, jak nasza. Mamy jednocześnie nadzieję, że grono życzliwych, chętnych do współpracy ze Stowarzyszeniem osób i instytucji sukcesywnie będzie się powiększało.

Dla zainteresowanych podajemy nr konta, na które można wpłacać dowolne kwoty:

79 8200 0008 2001 0021 0063 0001

za co z góry serdecznie dziękujemy.

 

Wycieczka do Bałtowa 2018

 

Dnia 21.06.2018r odbył się wyjazd do Jura Parku w Bałtowie. Dzieciaki z Naszego Domu Dziecka mogły wziąć udział w tej wspaniałej wycieczce, dzięki funduszom przekazywanym przez sponsorów na konto Stowarzyszenia „Tęcza” Wychowankowie między innymi mogli podziwiać prehistoryczne zwierzęta odwzorowane w skali 1:1, zobaczyć najdziksze zwierzęta z całego świata, odwiedzić Wioskę Czarownic oraz podziwiać wystawę w Muzeum Jurajskim. Wycieczka była pełna wrażeń i niezapomnianych chwil.

 


Wycieczka do Energylandii 2017

Dnia 20.06.2017r. odbyła się pełna emocji wycieczka do Parku Rozrywki w Zatorze, dzięki funduszom ze Stowarzyszenia „Tęczą”. Nasi wychowankowie mogli zaznać dużej dawki adrenaliny podczas korzystania z przeróżnych atrakcji tego miejsca. Najchętniej dzieciaki korzystały z wszelkiego rodzaju roller cousterów. Po tych ekstremalnych doznaniach odpoczywali w strefie „water park”, gdzie korzystali z basenów i zjeżdżalni wodnych. Wyjazd w pełni się udał:)

Prezentacja z naszego wspaniałego wyjazdu:)