shadow

Centrum Nauki Kopernik

W dniu 1 marca wychowankowie naszych placówek wraz z opiekunami mieli okazję odwiedzić Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. W wycieczce udział wzięło 30 osób,
25 wychowanków i 5 opiekunów. Wczesnym porankiem wyruszyliśmy wynajętym autokarem do Warszawy. Już na miejscu czekali na nas przedstawiciele sponsora, firmy PartnersPol Group Polska Sp. z o.o. Sp. k. Wspólnie wymieniliśmy się serdecznościami, naszym darczyńcom przekazaliśmy własnoręcznie wykonane skromne upominki. Wszyscy ustawiliśmy się
do wspólnego pamiątkowego zdjęcia, a następnie ruszyliśmy na zwiedzanie Centrum.

Zwiedzając obiekt w grupach, wychowankowie mogli nie tylko oglądać ale również przeprowadzać eksperymenty na poszczególnych stanowiskach. Największym zainteresowaniem cieszył się robot, ustawiony przy wejściu na stanowiska. Dzieci, kilkukrotnie do niego podchodziły.

Po zwiedzaniu wychowankowie, opiekunowie i nasi darczyńcy wspólnie udali się
na obiad w Wiem Bistro, mieszczącym się na terenie Centrum.

Na godzinę 15 mieliśmy zaplanowany seans w Planetarium „Niebo Kopernika”, gdzie dzięki projekcjom na sferycznym niebie, otaczającym widownię ze wszystkich stron oraz nowoczesnym technologiom multimedialnym, mieliśmy wrażenie, że przebywamy
w najodleglejszych zakątkach kosmosu.

Mając jeszcze trochę wolnego czasu przed rozpoczęciem się seansu w Planetarium, poszliśmy na spacer na Bulwary Wiślane, aż pod Pomnik Syreny. Tam też zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie. 

Niestety czas spędzony w miłym gronie i w tak niesamowitym miejscu minął bardzo szybko. Nadeszła godzina 1630 i musieliśmy wyruszać w drogę powrotną. Po drodze wstąpiliśmy jeszcze do McDonalda na obiecane przekąski i colę.

Dzięki tej wspaniałej wycieczce nasi wychowankowie mieli okazję przekonać się,
że zgłębiać naukę można także na wesoło.

Chcemy podziękować firmie PartnersPol Group Polska Sp. z o.o. Sp. k. za ufundowanie naszym wychowankom wycieczki, która sprawiła dzieciom wiele radości. Jednocześnie pragniemy podziękować za wcześniejsze wsparcie rzeczowe, które trwa już ponad rok.
Za każdym razem zaskakujecie nas Państwo nowymi pomysłami, które choć na moment przywracają uśmiech na twarzach naszych podopiecznych.

Dziękujemy